Choď na obsah Choď na menu
 


MVP Nitra 6. 12. 2009

6. 12. 2009

Hodnotenie: Výborná 1, CAJC, BOB

Rozhodca: Marek Lewandowski (POL)

Posudok: veľmi krásna fena, krásna hlava, rovný chrbát, hlboký hrudník, dobré zauhlenie končatín, dynamický pohyb

 

Nedeľnú výstavu Alissia absolvovala v triede mladých. Spestrením bola účasť ďalšej predstaviteľky plemena Mastín del Pirineo v triede dorastu - Omega Farma Štekot. V triede šampiónov nastúpil Murtois Bongo alias D.J.

Alissia sa veľmi páčila poľskému rozhodcovi a ten jej zadal známku výborná 1 a titul CAJC. Keďže D.J. získal CAC a CACIB, stretol sa s Alisskou o titul víťaz plemena - BOB. Rozhodca Marek Lewandowski pristúpil k Alisske a vyslovil krátke, ale všetkými vystavovateľmi vytúžené slovíčko BOB. Bol to pre nás neopísateľný pocit - naše 12-mesačné dievčatko zvíťazilo v rámci plemena nad 2-ročným psom Multišampióm D.J., ktorého v tejto sezóne ešte na slovenských výstavách nikto neporazil.

Absolvovali sme aj záverečné súťaže, v pavilóne, v ktorom sa konali, už nevládol taký chaos ako v sobotu. V súťaži o najkrajšiu mladú fenu a o víťaza FCI II, ktoré posudzoval Slovák Tibor Havelka, sme síce neuspeli, no domov sme odchádzali nadmieru spokojní a mohli sme si v pokoji vychutnávať naše veľké víťazstvo.

ODKAZ NA VIDEO Z KRUHU O BOBa:

http://www.youtube.com/watch?v=fYy2tOQ6fQc

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Alissia na MVP Nitra 6dec 2009